Dış ticaretteki bilgi ve sektör birikimine sahip uzman kadrosuyla Karahan LOJİSTİK,  dış ticaret uygulamalarına yönelik müşterilerinin sorunlarına akılcı çözümler üretirken, bunları kalıcı ve müşterileri açısından en az risk içerecek şekilde planlamaktadır.

Sınır ücretleri, saat maliyetleri ve ülkelere göre değişiklik gösteren maliyetler dış ticareti ulusal ticaretten daha yüksek fiyatlı hale getirmektedir. İşte tam da bu noktada ideal bir dış ticaret ortağı olarak Karahan LOJİSTİK, 10 ülkedeki kendi şirketleri ve tecrübeli personeliyle yüksek katma değerli, terzi usulü ve müşterilerinin işine özel dış ticaret hizmetlerini minimum maliyetlerle sunmayı hedeflemektedir. Riskli gümrük ve dış ticaret ortamında Karahan LOJİSTİK müşterileriyle tam bir işbirliği içinde çalışmaktadır.

Karahan LOJİSTİK’ün danışmanlığı ile müşterileri yeni pazarlara çekinmeden adım atmaktadır. Dış ticarette maliyetlerin hesaplanmasıyla verimlilik artışlarının sağlanması, dış ticarete konu olan tarafların birbirleriyle olan iletişiminin yönetilmesinde etkinlik sağlanması, gerekli mevzuatlara uygun aksiyon alınması ve gerektiği taktirde müşterilerinin sistemlerinin adaptasyonunu, dış ticaret operasyonlarının etkin yürütülmesi Karahan LOJİSTİK ile çalışmanın getirdiği avantajlar arasında yer almaktadır.